Generator nazwy bloga

Podróże, sport, przepisy z całego świata? Nieważne, o czym jest Twój blog – nazwiesz go w parę sekund z pomocą generatora nazw blogów.

1. Wpisz słowa kluczowe dla bloga

Wybierz wyrazy opisujące Ciebie, Twojego bloga i treści, które chcesz publikować.

2. Przejrzyj pomysły na nazwę bloga

Dzięki technologii AI generator stworzy dla Ciebie mnóstwo trafnych nazw związanych z tematyką bloga. Użyj jednej z nich lub zmodyfikuj wedle uznania.

3. Wybierz nazwę bloga

Użyj filtrowania wyników, by zawęzić wybór i wystartuj ze swoim blogiem, mając idealną nazwę.

Wybranie nazwy bloga bywa nie lada wyzwaniem. Obecnie, gdy większość zwykłych, prostych nazw jest już zajęta, trzeba wykazać się choćby odrobiną kreatywności, aby wymyślić coś oryginalnego. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ale mimo to warto dobrze się zastanowić, gdyż od tego może zależeć nawet sukces strony. Mówiąc w skrócie, dobra nazwa to podstawa.

Bardzo pomocny może tutaj okazać się się generator nazwy bloga. Można go wykorzystać na dwa sposoby. Z jednej strony pozwala on stworzyć zupełnie nową nazwę, gotową do wykorzystania na swojej stronie, a z drugiej może stanowić inspirację do stworzenia czegoś oryginalnego. Jedno jest pewne – generator nazw bloga stanowi świetny punkt wyjścia dla osób tworzących własną stronę.

Jak można nazwać swojego bloga?

Choć wymyślenie nazwy bloga nie jest łatwe, to warto się nad tym pochylić i poświęcić trochę czasu. Zazwyczaj zostaje ona wykorzystana przy tworzeniu nazwy domeny, którą wykupuje się na dłuższy czas. Ponadto będzie ona kojarzona z danym blogiem, w związku z czym późniejsza zmiana może zdezorientować czytelników. Najlepiej zatem od razu wymyślić chwytliwą nazwę, która nie będzie wymagała zmian w przyszłości.

Nazwa powiązana tematycznie

Przed podjęciem decyzji o tym, jak nazwać bloga, warto zadać sobie pytanie, czego dokładnie będzie on dotyczył. Wymyślenie nazwy stanie się łatwiejsze, gdy uda się ustalić tematykę, gdyż można po prostu do niej nawiązać. Wszystko zależy tutaj od dziedziny, której dotyczyć będą treści zamieszczane na stronie.

Najlepszy sposobem jest wymyślenie nazwy zawierającej słowa powiązane z danym tematem. Blog kulinarny mógłby zostać nazwany na przykład „Na Średnim Ogniu”, nawiązując do gotowania. Można by nawet pokusić się o użycie słów kluczowych, które zapewniają lepsze pozycjonowanie w Internecie. Słowa kluczowe to takie, które ludzie najczęściej wyszukują, gdy próbują znaleźć treści związane z danym tematem. W ten sposób można zapewnić witrynie lepszą pozycję w wyszukiwarce, gdyż nazwa będzie regularnie pojawiać się w treściach na stronie.

Nazwy można tworzyć też w prosty sposób, na przykład dodając przedrostek lub końcówkę. Przykładem drugiej z nich może być choćby „-mania”, którą często spotkać można na stronach czy w firmach dotyczących motoryzacji (np. Automania lub Motomania). Dość często widuje się także dodawanie słów, takich jak na przykład „strefa”, co pozwala stworzyć nazwy typu „Strefa Mody”.

Generator nazw bloga

Czasami na początku trudno jest wymyślić cokolwiek oryginalnego i pasującego do tematyki bloga. Jeśli brakuje Ci pomysłu na to, jak zatytułować swojego bloga, wykorzystaj generator nazwy bloga. Jest to program, który wymyśla nazwy na podstawie podanych przez użytkownika słów lub wybranej tematyki. Generator stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą wpaść na żaden pomysł.

Program ten można wykorzystać bowiem nie tylko do stworzenia konkretnej nazwy, ale jako źródło inspiracji. Pomysł zaproponowany przez generator nazwy bloga może idealnie wpasować się w oczekiwania użytkownika i wygenerować nazwę, która perfekcyjnie nadaje się na daną stronę. Czasami wystarczy zaś połączyć dwie nazwy podane przez tego typu program, aby stworzyć coś, co spełni postawione wymagania. Dlatego właśnie stanowi on doskonały punkt wyjścia dla tych, którzy rozważają założenie własnej strony.

Własne imię i nazwisko

Jeśli masz osobisty blog, w którym główną rolę odgrywać będziesz Ty, Twoje życie lub oferowane przez Ciebie usługi, to użycie swojego imienia i nazwiska może okazać się dobrym wyborem. Warto postawić na tę opcję zwłaszcza wtedy, gdy Twoje personalia są nietypowe, a tym samym łatwe do zapamiętania. W ten sposób ludzie będą mogli z łatwością znaleźć Twojego bloga, gdy zaczną szukać informacji o Tobie w Internecie.

Wykorzystanie własnego imienia i nazwiska do stworzenia nazwy bloga jest jednak dość ryzykowne. Gdy jest się mało znaną osobą, goście odwiedzający witrynę mogą zapomnieć jej nazwę, zwłaszcza gdy mają do czynienia z pospolitymi personaliami, takimi jak Jan Kowalski. Taki pomysł na nazwę bloga może okazać się nietrafiony, gdy tematyka strony nie jest skupiona na Tobie. W przypadku witryny o własnych podróżach po świecie taka idea może być strzałem w dziesiątkę, ale na przykład blog motoryzacyjny, skupiający się ogólnie na samochodach, nie powinien mieć nazwy zaczerpniętej od imienia i nazwiska, która dezorientuje czytelników.

Wymyślona nazwa

Inne rozwiązanie stanowi oryginalna, wymyślona nazwa, która nie jest ściśle związana z treściami dostępnymi na stronie i sama w sobie nie ma głębszego sensu. Podobnie jak własne imię i nazwisko, jest to również nieco ryzykowna strategia, ale dobra nazwa może zapaść czytelnikom w pamięć.

Przykładem firm z wymyślonymi nazwami są między innymi Google lub Kodak. Jak pokazują zresztą te dwa przykłady, taka nazwa może utrwalić się wśród klientów. Trudno jednak jednoznacznie wskazać, co dokładnie sprawia, że dana nazwa zostaje łatwo zapamiętana. Z pewnością powinna być ona prosta, a w przypadku międzynarodowych firm także łatwa do wymówienia w wielu językach.

20 pomysłów na nazwę bloga

  • Na Średnim Ogniu

Taka nazwa świetnie nada się w przypadku bloga kulinarnego. Od razu daje czytelnikom do zrozumienia, czego dotyczy strona, a jednocześnie jest dość nietypowa i chwytliwa.

  • Zasoleni

Podobnie jak wyżej, w ten sposób można nazwać blog o gotowaniu. Nawiązuje ona do soli, którą powszechnie używa się przy przygotowywaniu potraw, a do tego może nasuwać skojarzenia z przesoleniem, co powinno utkwić w głowie czytelników.

  • Trzymaj Fason

Ta nazwa sprawdziłaby się zaś na stronie modowej. Odnosi się do popularnego zwrotu – „trzymaj fason”, który oznacza „nie załamuj się”. Samo słowo fason jest jednak bezpośrednio związane z modą. 

  • Gaz Do Dechy

Znany zwrot wśród miłośników szybkiej jazdy stanowi również świetną nazwę dla strony o motoryzacji.

  • Życie w Kuchni

Tego typu nazwy są dość popularne w przypadku autorskich blogów. Ich zaletą jest to, że są czytelne dla osób odwiedzających stronę.

  • W Trasie

Tak można zatytułować bloga podróżniczego, a nawet stronę dotyczącą motoryzacji czy pracy kierowców samochodów ciężarowych. Jest ona nieskomplikowana i nawiązuje do podróży.

  • Palcem po Mapie

Podobnie jak wyżej, jest to interesująca nazwa dla bloga podróżniczego. Powinna ona dość łatwo zapadać w pamięć.

  • Hau-hau

Jest to onomatopeja naśladująca dźwięk szczekającego psa. Czytelnicy szybko skojarzą, że strona dotyczy psów i powiązanych z nimi tematów, a do tego bez problemów ją zapamiętają. Jest to zatem świetna nazwa dla bloga o psach czy sklepu z psimi akcesoriami.

  • Ciach-ciach

Taka nazwa sprawdzi się na stronie zakładu fryzjerskiego. Odnosi się ona do szybko wykonywanej czynności i łatwo będzie ją skojarzyć ze strzyżeniem włosów.

  • Nożyczki i Grzebień

Jest to przykład dość zwykłej nazwy, która jednak natychmiast wskazuje gościom tematykę strony poprzez zawarcie w tytule dwóch kojarzonych z fryzjerstwem przedmiotów.

  • Upichceni

W ten sposób można zatytułować stronę kulinarną, nawiązują do potocznego słowa „pichcić”, które oznacza „przyrządzać posiłki”.

  • Świeczkomania

Taki tytuł strony może zostać użyty zarówno w przypadku osobistego bloga, jak i sklepu sprzedającego świeczki.

  • Kierunek Zdrowie

Tak skonstruowana nazwa znajdzie szerokie zastosowanie w stronach związanych ze zdrowiem. Zatytułować tak można by bloga o odchudzaniu, zdrowym jedzeniu, ćwiczeniach, lekach czy po prostu zdrowiu.

  • Modowe Przygody

Nazwa ta nada się doskonale na blog modowy. Doskonale wpasowałaby się w autorski blog z indywidualnym, subiektywnym spojrzeniem na modę i ubiór.

  • W Moim Ogródku

Taki tytuł bloga brzmi dość pospolicie, ale jednocześnie ma spore zastosowanie. W najbardziej dosadnym znaczeniu mogłaby to być nazwa strony ogrodniczej. Wskazuje ona, że blog ma raczej autorski charakter.

  • Zalatani

Słowo „Zalatani” nawiązuje do lotów. Nazwana tak mogłaby zostać strona o podróżach własnych lub ogółem o podróżowaniu.

  • Szybkie Gotowanie

Jest to prosta nazwa, która świetnie nada się w przypadku strony kulinarnej, zwłaszcza zawierającej nieskomplikowane przepisy, które ułatwiają szybkie przygotowanie dań.

  • Planeta Mruczków

Jest to świetna nazwa dla bloga o kotach. Goście wizytujący witrynę bez problemu rozpoznają jej tematykę i zapamiętają na przyszłość.

  • Na Minusie

W ten sposób nazwać można bloga finansowego. Tytuł nawiązuje do tematu finansów, i to w szerokim znaczeniu tego słowa. Na minusie może być bowiem zarówno domowy budżet, jak i inwestycje czy notowania na giełdzie.

  • W Czterech Ścianach

Tak zatytułować można blog wnętrzarski, który opisywałby pomysły na udekorowanie domu lub nawet remonty.

Porady dotyczące tworzenia nazwy bloga

Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak zatytułować swojego bloga lub którą opcję zaproponowaną przez generator nazw bloga wybrać, warto wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Dlatego też niżej znajduje się kilka wskazówek odnośnie tego, jak nazwać swój blog.

Prosta nazwa

Choć nie jest to bezwzględnie konieczne, to warto zdecydować się na jak najprostsze nazwy. Im będzie ona krótsza, tym łatwiejsza do zapamiętania. Nie ma co jednak przesadzać ze skracaniem – po prostu nazwa składająca się z jednego czy dwóch wyrazów będzie lepsza niż czterowyrazowa. Po pierwsze łatwiej ją przeczytać, a po drugie bez problemu się ją zapamiętuje.

Domena

Nazwa powinna być identyczna jak domena, a w najgorszym razie bardzo podobna. Jeśli nazwiesz bloga Hau-hau, jego adres internetowy powinien być identyczny (oczywiście poza końcówką .pl, .com lub inną). Wtedy użytkownicy z łatwością sami wpisują adres, gdyby zechcieli na nią wrócić w przyszłości. Z tego samego powodu warto zdecydować się na coś prostego.

Ponadto nazwa powinna dobrze pasować do formatu adresu URL, w którym nie ma polskich znaków. Jeśli więc masz do wyboru dwie opcje, a jedna z nich nie zawiera polskich znaków, to warto na nią postawić. W ten sposób nazwa bloga i adres strony będą identyczne.

Nazwy konkurencji

Warto też spojrzeć, jak swoje strony internetowe nazwali potencjalni konkurenci z danej branży. Nie chodzi tutaj oczywiście o skopiowanie nazwy, ale o zaczerpnięcie inspiracji. Jest to szczególnie przydatne wówczas, gdy nie ma się żadnych pomysłów w głowie. Ponadto pozwoli to uniknąć plagiatu.

Słownik wyrazów bliskoznacznych

Gdy brakuje Ci pomysłu na nazwanie swojego bloga, sprawdź słownik synonimów. Prawie każde słowo ma swoją alternatywę o identycznym lub podobnym znaczeniu, która może lepiej pasować do Twojej wizji nazwy strony. Poza tym w trakcie przeglądania słownika można natknąć się na ciekawe zwroty. Słownik synonimów może też przydać się, aby znaleźć inne słowo, gdy to wybrane przez Ciebie jest już „zajęte” przez inną stronę.

Rymowanie i aliteracja

Tytułując swojego bloga, warto spróbować stworzyć rym. Takie nazwy przykuwają uwagę i zapadają w pamięć. Nie stanowi to jednak łatwego zadania, gdyż zakres słów, który odnosi się do tematyki bloga, jest z reguły dość ograniczony. Można jednak spróbować różnych kombinacji lub posłużyć się specjalnymi słownikami, które wyszukują rymów do danych słów. Ciekawym zabiegiem jest również aliteracja, czyli powtórzenie jednej litery lub sylaby w kolejnych słowach. Przykład stanowi między innymi Coca-Cola. Zaletą aliteracji jest to, że takie nazwy łatwo się czyta i zapamiętuje.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Istnieje kilka sposobów, by się o tym przekonać. Przede wszystkim warto zacząć od wpisania nazwy do wyszukiwarki Google. Jeśli na kilku pierwszych stronach nie ma takiej witryny, prawdopodobnie po prostu nie istnieje. Możliwe jednak, że nie jest indeksowana i dlatego właśnie warto wpisać wymyśloną nazwę do paska adresu, dodając końcówkę .pl lub .com. Jeśli wyświetli się komunikat, że nie udało się znaleźć takiej witryny, prawie na pewno takowa nie istnieje.

Jeśli udało Ci się wymyślić interesującą nazwę, ale adres URL ją zawierający jest już zajęty, istnieją tylko dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to wykupienie domeny. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dobrze prosperujące strony lub biznesy raczej nie sprzedadzą swojej domeny. Te mniej znane natomiast mogą chętnie się jej pozbyć. Niektóre domeny są nawet wystawione na sprzedaż. Jeśli jednak adres URL jest zajęty przez dobrze rozwijającą się lub znaną stronę, musisz po prostu wymyślić inną nazwę.

Najlepiej dołożyć wszelkich starań, aby nie powielać innych nazw. Po pierwsze, mogą być one chronione prawami autorskimi. Jest to normą w przypadku firm czy marek produktów, i to nawet takich, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają nietypowo czy oryginalnie. Po drugie, identyczna nazwa zmyli czytelników. Po trzecie, najczęściej oznacza to, że interesująca Cię domena będzie po prostu zajęta.

Tak, ale będzie to wymagało nieco pracy. Po pierwsze, konieczne będzie wykupienie innej domeny z daną nazwą. Po drugie, trzeba będzie przenieść zawartość bloga na nową stronę – trudność tego zadania zależy od tego, jak została stworzona strona (samodzielnie, przez zewnętrzną firmę, w kreatorze witryn itd.). Ponadto zmiana nazwy i przeniesienie stron może nieco zdezorientować czytelników.

Zdecydowanie tak. Jest to kopalnia pomysłów, która może całkowicie za darmo wygenerować interesującą i oryginalną nazwę. Ponadto generator nazw bloga może podsunąć Ci tytuły, które zainspirują Cię do stworzenia zupełnie nowej nazwy bloga. Generator stanowi zatem dobre rozwiązanie i warto z niego skorzystać na początku budowania swojej strony.

Autor

Metodologia

Jakie kroki podejmujemy, aby wspierać firmy?

  • Kto?
    Mamy zespół doświadczonych autorów:
    Nasz zespół wyspecjalizowanych autorów jest po to, by dzielić się swoją wiedzą i pomagać firmom każdej wielkości podczas rozpoczynania działalności.
  • Dlaczego?
    Oferujemy wartościowe treści:
    Oferujemy więcej niż tylko narzędzie do generowania nazw firm. Nasz zespół ekspertów ma pasję i wiedzę, które wykorzystuje do tworzenia poradników, wiadomości, blogów i filmów mających na celu wsparcie Cię podczas rozpoczynania nowej działalności.
  • W jaki sposób?
    Dzięki dokładnym informacjom:
    Nasz zespół redakcyjny sprawdza każdą informację i wykorzystuje przodujące w branży metody obserwacji, by dostarczać istotne, aktualne statystyki i zalecenia. Nasz wewnętrzny zespół nigdy nie chodzi na skróty podczas pisania tekstów i nie wyręcza się narzędziami AI.
Dowiedz się więcej o naszych wytycznych redakcyjnych.
We use cookies to offer you our service. By using this site, you agree to our: Zobacz politykę cookies