Generator nazwy firmy projektującej grafikę

Generator nazw firm projektujących grafikę to setki gotowych propozycji na nazwę biznesu. Sprawdź już teraz.

1. Wpisz słowa kluczowe dla kawiarni

Umieść w polu tekstowym kilka słów kojarzących się z kawą i ciastkami.

2. Wygeneruj pomysły na nazwę kawiarni

Wykorzystaj którąś z nazw z listy albo zmodyfikuj ją. Masz do dyspozycji setki propozycji i sporo czasu przy pysznej kawie!

3. Wybierz nazwę kawiarni

Sprawdź, czy Twoja nazwa kawiarni jest możliwa do zarejestrowania w postaci domeny internetowej.

Założenie własnej agencji specjalizującej się w projektach graficznych często okazuje się świetnym pomysłem. Potrzeby na profesjonalne usługi graficzne ciągle rosną, zwłaszcza wraz z niepohamowanym rozwojem Internetu i rozwojem szeroko pojętego e-commerce.

Zanim jednak założysz swoją działalność, powinieneś określić jej nazwę. Na początku może Ci się to wydawać skomplikowanym zadaniem, dlatego też chcemy Cię uspokoić. Naming to nie tylko ciężka praca, ale też świetna zabawa. W Twoim przypadku wszystko powinno pójść łatwo. Wymyślanie nazwy, podobnie jak projektowanie grafik, to zajęcie wymagające kreatywnego spojrzenia.

W ustaleniu odpowiedniego hasła wesprze Cię też nasz profesjonalny generator nazwy firmy graficznej. Za jego pośrednictwem w dosłownie moment uzyskasz nawet setki propozycji. Poniżej znajdziesz treści przygotowane przez naszych doświadczonych specjalistów od namingu. Zawarte tu informacje pomogą Ci wybrać idealną nazwę dla Twojego biznesu!

​20 pomysłów na nazwę firmy projektującej grafikę

Zastanawiasz się, jakie propozycje może podać Ci nasz generator nazwy firmy projektującej grafikę? Oto 20 pomysłów zaczerpniętych bezpośrednio z tego narzędzia:

  • Niezwykłe Grafiki
  • Studio Designu
  • Abstrakcja
  • Szkicownik
  • Pomysłowy Projekt
  • Studio rysunkowe
  • Pop Design
  • Graficy przytulności
  • Nieskazitelny Design
  • Projektownia
  • Zaprojektowani
  • Grafiki Solar
  • Graficzki
  • Inkubator Grafik
  • Doskonały projekt
  • Piksel
  • Grafiki idealne
  • Grafika Tetra
  • Dizajnersi
  • Paleta barw

Właśnie teraz wygeneruj nazwę firmy projektującej grafikę!

​Dlaczego nazwa firmy jest ważna?

Jako grafik największą uwagę zwracasz na kwestie wizualne. Klienci także będą skupiać się na portfolio Twoich projektów czy innych dziełach dostępnych na Twojej stronie internetowej, w tym logo. Choć pracujesz obrazem, to pamiętaj, że słowa również mają wielką moc. Szczególnie nazwa Twojej działalności wpłynie na jej wizerunek.

Zdarzać się będzie, że klienci najpierw poznają nazwę Twojego biznesu, a dopiero później zobaczą Twoje prace. Tak będzie np. wtedy, gdy będą poszukiwać firmy projektującej grafiki przez Google. W wynikach wyszukiwania nie pojawi im się żaden obraz, tylko kilkanaście słów zaczerpniętych z Twojej strony internetowej. Wśród tych wyrazów często pojawi się właśnie nazwa.

Pod względem marketingowym dobrze dobrana nazwa może stać się wartością dodaną Twojego biznesu. Chwytliwe hasło na dłuższą metę może pozytywnie wpływać na liczbę chętnych na Twoje usługi. Z kolei nazwa zapadająca w pamięć zwiększy szansę na zdobycie kolejnych klientów przez rekomendacje.

​Jak korzystać z generatora nazwy firmy projektującej grafikę?

Kiedy tworzyliśmy generator nazwy firmy projektującej grafikę, mieliśmy dwa priorytety. Po pierwsze, miało to być zaawansowane narzędzie, które naprawdę będzie pomocne podczas namingu. Dlatego też nasz generator działa na bazie zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Po drugie, za cel obraliśmy sobie łatwość obsługi. Choć więc nasz generator nazwy firmy projektującej grafikę jest wysoce zaawansowany, to jego obsługa jest dziecinnie prosta. Wystarczy, że będziesz postępował w następujący sposób:

  1. Wybierz do 6 słów kluczowych, które najlepiej oddają specyfikę Twojego przedsiębiorstwa. Następnie wpisz je do naszego generatora i kliknij przycisk „Generate”.
  2. Już teraz zobaczysz długą listę pomysłów. Nasz generator nazw firm projektujących grafikę umożliwia jednak dokładniejsze dopasowanie propozycji do Twoich potrzeb. Do tego celu służy zakładka z filtrami.
  3. Gdy zastosujesz filtry i ponownie wygenerujesz wyniki, to przeanalizuj poszczególne propozycje. Jeśli któraś Ci się spodoba, możesz ją zapisać. Aby to zrobić, kliknij gwiazdkę znajdującą się obok danej nazwy.

Generator nazwy firmy projektującej grafikę jest dla Ciebie dostępny od rana do nocy przez wszystkie dni w roku. Możesz z niego skorzystać dowolną liczbę razy. Wystarczy, że użyjesz przeglądarki internetowej zainstalowanej na komputerze, laptopie, telefonie lub tablecie. Długą listę pomysłów uzyskasz bez żadnych opłat!

​Wybierz idealną nazwę firmy

Jako grafik, sam pewnie wiesz, że inspiracje przychodzą w nieoczekiwanych momentach. Wielu ludzi na najlepsze pomysły wpada nie przy w biurku w pracy, a np. podczas prysznica lub spaceru. Podobnie jest w przypadku namingu. Naprawdę rzadko kiedy zdarza się, by na doskonały pomysł wpaść w mgnieniu oka.

Określenie nazwy firmy ma zaś długoterminowe konsekwencje, dlatego polecamy, byś proces namingu zaplanował na co najmniej kilka dni. Wtedy będziesz spokojniejszy o to, że nie przeoczysz jakiejś fenomenalnej propozycji. W kolejnych paragrafach znajdziesz informacje na temat tego, co robić przed i w trakcie wymyślania haseł. Ponadto przeczytasz o cechach dobrej nazwy firmy.

​Co powinienem zrobić przed wymyśleniem nazwy?

Uogólniając, naming jest kreatywnym zajęciem. Zanim jednak przejdzie się do wymyślania nazwy, trzeba wykazać się zmysłem analitycznym. Za cel obierz sobie zdefiniowanie swoich usług, konkurencji i grupy docelowej. Już przed wymyśleniem nazwy pomyśl, jak ma wyglądać logo Twojej firmy.

​Spisz swoje przewagi konkurencyjne

Na samym początku dokładnie zdefiniuj swoje usługi i szczegółowo porównaj je z ofertą konkurentów. Postaraj się znaleźć te elementy, które wyróżniają Cię na plus. Być może wykonujesz coś znacznie lepiej od innych. W takim przypadku możesz to podkreślić w przekazie marketingowym oraz w samej nazwie.

​Pomyśl o potrzebach swojej grupy docelowej

Zastanów się, jakie cechy i potrzeby łączą większość Twoich klientów. Swe usługi możesz przecież dedykować np. na potrzeby reklamy outdoor albo też kampanii reklamowych online. Możliwe, że większość Twoich klientów będzie pochodzić z sektora MŚP lub też będą to klienci korporacyjni. Segmentacja może też dotyczyć branż, z których pochodzi większość Twoich odbiorców.

Te działania mają na celu określenie grupy docelowej. To właśnie ona będzie stanowić źródło klientów. Dlatego też to właśnie jej powinna przypaść do gustu Twoja nazwa. Gdy określisz grupę docelową, to przemyśl jej potrzeby, by później wykorzystać tę wiedzę podczas namingu.

Jak sam pewnie wiesz najlepiej, nazwa firmy powinna współgrać z jej logo. Co więcej, litery w niej zawarte mogą determinować wygląd logo. Dlatego też równolegle do wymyślania nazwy, myśl nad tym, jak ma wyglądać wizualna identyfikacja Twojego biznesu.

​Co uwzględnić, żeby wybrać właściwą nazwę?

Prędzej czy później zaczniesz się zastanawiać, jakie aspekty tak naprawdę decydują o jakości danego pomysłu na nazwę Twojej firmy. Dlatego też poniżej przeczytasz o kilku najistotniejszych czynnikach, które należy uwzględnić przy namingu.

​Wykorzystaj swoją kreatywność

Niemal wszyscy klienci wśród cech dobrego projektanta graficznego wymieniają kreatywność. Możesz już w samej nazwie pokazać, że nieszablonowe myślenie jest czymś, co przychodzi Ci całkowicie naturalnie.

Podczas wymyślania nazwy miej więc otwartą głowę. Skup się na nietypowych i oryginalnych pomysłach. Chwytliwe i zapadające w pamięć hasło może Cię wyróżnić na tle konkurencji i przyczynić się do pozyskania klientów.

​Wybierz prostą nazwę

Całkiem możliwe, że wpadniesz na sporo ciekawych pomysłów i nie będziesz mógł zdecydować się na jeden konkretny. Wtedy to może pojawić się myśl, by połączyć parę nazw w jedną, aby wyeksponować wszystkie zalety Twojej firmy.

Nasze doświadczenie w namingu jasno jednak wskazuje, że długie i skomplikowane nazwy to zły pomysł. Nie bez przyczyny takie marki jak Google, Instagram czy Facebook zawierają w swoich nazwach tylko jedno słowo. Polecamy, byś wybrał hasło krótkie i proste do zapamiętania, wymówienia i zapisania.

​Nazwisko w nazwie to nie zawsze dobry pomysł

Jednym z prostszych sposobów ustalenia nazwy jest wpisanie w niej swojego nazwiska i dodanie np. słowa „grafika” albo „design”. Ten pomysł sprawdzi się, gdy osoba będąca „dawcą” nazwiska ma wyrobioną markę osobistą w branży. W innych przypadkach taka nazwa raczej nie wzbudzi większych emocji u większości nowych klientów.

​Wybieranie świetnej nazwy krok po kroku

Proces namingu przebiega w kilku fazach. Na początku zbiera się jak najwięcej ciekawych pomysłów. Tuż po tym sytuacja się odmienia, ponieważ nadchodzi czas selekcji. Na samym końcu o zdanie trzeba spytać rynek, by wreszcie uzyskać tę jedną doskonałą nazwę. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o poszczególnych etapach prawidłowo przeprowadzonego namingu.

​1. Wykorzystaj generator nazwy firmy projektującej grafikę

Początkowa faza namingu polega w znacznej mierze na poszukiwaniu inspiracji. To właśnie na tym etapie szczególnie przydatny jest generator nazwy firmy projektującej grafikę. Wykorzystaj to narzędzie, by uzyskać mnóstwo intrygujących pomysłów. Wybierz te najlepsze i nie bój się ich modyfikować.

​2. Przeprowadź burzę mózgów

Działając w branży kreatywnej, z pewnością znasz dużo ludzi obdarzonych zdolnością nieszablonowego myślenia. Warto to wykorzystać. Zorganizuj więc burzę mózgów, podczas której wymyślicie jak najwięcej ciekawych pomysłów na nazwę. Nawet lepiej, gdy zorganizujesz kilka sesji burzy mózgów.

3. Dokonaj selekcji pomysłów

Gdy już będziesz miał długą listę propozycji, skup się na wybraniu tych naprawdę najlepszych. Oceniaj więc po kolei każdy pomysł. Możesz do tego użyć np. Excela, co ułatwi Ci sortowanie propozycji. Na tym etapie powinieneś stopniowo eliminować te pomysły, które wzbudzają w Tobie wątpliwości. Po przeprowadzeniu selekcji Twoja lista pomysłów powinna liczyć maksymalnie 8 pozycji.

4. Uzyskaj feedback

Teraz przychodzi czas na poznanie opinii Twoich klientów. Wybierz więc minimum kilka osób pasujących do profilu wcześniej określonej grupy docelowej. Przekaż im wszystkie pomysły na nazwę, które pozostały na liście po etapie selekcji. Celem jest tu uzyskanie szczerych opinii na temat Twoich propozycji.

5. Wybierz nazwę swojej firmy!

Po uzyskaniu feedbacku nadchodzi czas ostatnich analiz. Podsumuj więc opinie, jakie uzyskałeś na temat poszczególnych pomysłów. Na tej podstawie kolejny raz dokonaj selekcji. Tym razem skracaj listę tak długo, aż pozostanie na niej tylko jedna pozycja. To właśnie ona okaże się najlepszym pomysłem na nazwę Twojej działalności!

​Skąd mam wiedzieć, czy nazwa firmy projektującej grafikę jest dostępna?

Zgodnie z jedną z uniwersalnych zasad dotyczących namingu nazwa firmy zawsze powinna być unikalna. Wynika to z trzech przesłanek:

  • Marketing – nazwa firmy projektującej grafikę powinna być łatwo do odróżnienia od konkurencji.
  • Kwestie techniczne – adres internetowy dla konkretnej nazwy może już być zajęty.
  • Prawo – posługiwanie się zastrzeżonym znakiem towarowym wiąże się z ryzykiem nadejścia kłopotów prawnych.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat znaczenia wyższej wymienionych aspektów.

​Unikalna nazwa będzie lepiej postrzegana przez Twoich klientów

Schematyczna nazwa bliźniaczo podobna do konkurencji przyniosłaby kilka kłopotów. Po pierwsze, wywoływały wrażenie, że Twoje przedsiębiorstwo niczym nie różni się od innych. Nie zapadałoby też w pamięć.

Co gorsza, niektórzy klienci mogliby Cię pomylić z konkurencją. W najczarniejszym scenariuszu część ludzi stwierdziłaby, że Twoje usługi mogą być tylko próbą podrobienia branżowych liderów. Z kolei unikalna i ciekawa nazwa wzbudzi zainteresowanie i pozytywne odczucia wśród Twoich klientów.

​Nazwa firmy i adres strony internetowej powinny być identyczne

Jako grafik z pewnością chcesz przedstawić portfolio swych projektów w sieci. Najlepszym rozwiązaniem jest tu założenie własnej strony internetowej, nad którą masz pełną kontrolę. Z kolei adres strony internetowej powinien być identyczny z nazwą przedsiębiorstwa. Jest to przecież najbardziej intuicyjne rozwiązanie z perspektywy klienta.

Jednakże w sieci działają już blisko 2 miliardy stron. Nic dziwnego, że mnóstwo interesujących adresów www jest już dawno zajętych. Gdy więc będziesz wybierał nazwę dla swojej działalności, to sprawdź, czy dostępny jest dla niej wolny adres strony internetowej.

Pomoże Ci w tym generator nazwy firmy projektującej grafikę. W polu „Domain Checker” znajdującym się w zakładce z filtrami możesz zweryfikować dostępność adresu internetowego dla kilku popularnych domen. Polecamy, byś zdecydował się na domenę „.pl”, jeśli usługi świadczysz wyłącznie w Polsce. Jeżeli zaś planujesz ekspansję zagraniczną, to niezłym pomysłem będzie postawienie na domenę „.com” lub „.eu”.

​Warto zweryfikować dane w urzędach patentowych

Powodzenie Twojego przedsięwzięcia zależy od umiejętności tworzenia grafik przez Ciebie i Twoich pracowników. Pamiętaj jednak, że w biznesie liczą się też inne kompetencje. Jako przedsiębiorca myśl długoterminowo i minimalizuj wszelkie potencjalne zagrożenia.

Dlatego też zalecamy, abyś przed wybraniem nazwy sprawdził krajowe i unijne bazy urzędów patentowych. Bardzo dużo informacji uzyskasz przez Internet. Celem jest tu upewnienie się, że nie wybrałeś nazwy będącej pod ochroną patentową. Jednocześnie ze zweryfikowaniem hasła powinieneś upewnić się, że Twój pomysł na logo również nie został już przez kogoś zastrzeżony.

Zwróć uwagę, że znaki towarowe są zastrzegane pod konkretnymi warunkami. Możliwe, że z nazwy będziesz mógł skorzystać, nawet jeśli znajdziesz ją w bazie urzędu patentowego. Tak będzie np. wtedy, gdy dana fraza jest zastrzeżona na innym rynku i w innej branży. Z drugiej strony miej świadomość, że ochronie podlegają nie tylko identyczne, ale też podobne znaki towarowe. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, to nawiąż kontakt ze swoim radcą prawnym.

​Czy powinienem zastrzec nazwę swoje firmy?

Po upewnieniu się, że Twoja nazwa jest w pełni unikalna, rozważ jej zastrzeżenie w urzędach patentowych. Wtedy czeka Cię trochę formalności i konieczność uzbrojenia się w cierpliwość. Chęć zastrzeżenia nazwy i logo jako znaków towarowych powinna zostać zgłoszona do kilku urzędów patentowych. Te po pewnym czasie wydadzą decyzje lub proszą o dodatkowe informacje.

Zastrzeżenie znaków towarowych to żmudny, a nierzadko też kosztowny proces. Przynosi on jednak korzyść, jaką jest długoterminowe bezpieczeństwo Twojej nazwy i logo. Jeśli nie zastrzeżesz konkretnej frazy, a później zrobi to ktoś inny, to może pojawić się kłopot.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Wykorzystaj generator nazwy firmy projektującej grafikę, by uzyskać nawet kilkaset ciekawych pomysłów na nazwanie swojego biznesu.

Odpowiednia nazwa powinna być unikalna, krótka i łatwa do zapamiętania. Jeszcze lepiej, gdy jest chwytliwa i kreatywna.

Autor

Metodologia

Jakie kroki podejmujemy, aby wspierać firmy?

  • Kto?
    Mamy zespół doświadczonych autorów:
    Nasz zespół wyspecjalizowanych autorów jest po to, by dzielić się swoją wiedzą i pomagać firmom każdej wielkości podczas rozpoczynania działalności.
  • Dlaczego?
    Oferujemy wartościowe treści:
    Oferujemy więcej niż tylko narzędzie do generowania nazw firm. Nasz zespół ekspertów ma pasję i wiedzę, które wykorzystuje do tworzenia poradników, wiadomości, blogów i filmów mających na celu wsparcie Cię podczas rozpoczynania nowej działalności.
  • W jaki sposób?
    Dzięki dokładnym informacjom:
    Nasz zespół redakcyjny sprawdza każdą informację i wykorzystuje przodujące w branży metody obserwacji, by dostarczać istotne, aktualne statystyki i zalecenia. Nasz wewnętrzny zespół nigdy nie chodzi na skróty podczas pisania tekstów i nie wyręcza się narzędziami AI.
Dowiedz się więcej o naszych wytycznych redakcyjnych.
We use cookies to offer you our service. By using this site, you agree to our: Zobacz politykę cookies