Generator nazw i pomysły na nazwę dla firmę z grami wideo

Podbij rynek gier wideo z nazwą, którą zapamięta każdy. Sprawdź generator nazw dla branży gier komputerowych – zupełnie za darmo!

1. Umieść słowa kluczowe dla firmy z grami wideo

Wpisz słowa charakterystyczne dla Twoich gier.

2. Przejrzyj pomysły na nazwę firmy z grami wideo

Generator zapewnia niemalże nieskończoną listę pomysłowych nazw związanych z branżą gamingową. Skorzystaj z filtrów, by ją nieco skrócić.

3. Zdecyduj się na nazwę firmy z grami wideo

Wybierz najlepsze hasło i wyróżnij się spośród setek innych studiów z grami wideo!

Gry komputerowe to od lat jedna z najszybciej rozwijających się i największych gałęzi przemysłu technologicznego i rozrywkowego, a zarazem jeden z najbardziej dochodowych sektorów światowej gospodarki.

Gry wideo są wszędzie: na konsolach, komputerach, telefonach, telewizorach czy nawet zegarkach typu smartwatch. Popyt na tego typu rozrywkę jest więc ogromny – i wciąż rośnie, podobnie jak konkurencja wśród game developerów, bo firmy produkujące gry komputerowe wyrastają na całym świecie jak grzyby po deszczu.

Jak wyróżnić się spośród tysięcy twórców gier? Wysoka jakość samego produktu to rzecz obowiązkowa i oczywista, ale często nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Jednym z czynników decydujących o rozpoznawalności firmy na rynku jest jej… nazwa!

Dobra nazwa to pierwsza rzecz, na którą zwróci uwagę potencjalny klient, kontrahent, a nawet pracownik. Warto więc zadbać, aby była ona jak najlepiej dopasowana do specyfiki rynku, dobrze odzwierciedlała biznes i charakter firmy, a przy okazji miała „to coś”, co pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Jak stworzyć dobrą nazwę dla studia gier komputerowych, co powinna zawierać, skąd czerpać inspiracje i pomysły oraz jak nazywają się najbardziej znane firmy produkujące gry? Aby pomóc Tobie i Twojej firmie osiągnąć sukces w branży gier komputerowych, stworzyliśmy specjalny generator nazw oraz praktyczny poradnik, który znajdziesz poniżej. Czytaj dalej!

20 pomysłów na nazwę studia gier komputerowych

Oto przykładowe 20 nazw, które wyłoniliśmy jako najciekawsze spośród propozycji przedstawionych nam przez generator nazw dla firmy produkującej gry komputerowe. Ich uzyskanie wymagało tylko wpisania kilku prostych słów i wciśnięcia przycisku „Generuj” (aby dowiedzieć się, jak korzystać z generatora nazw, czytaj poprzedni artykuł na stronie). Łącznie z przejrzeniem paru stron wyników zajęło nam zaledwie kilkanaście minut.

  • Game Ninja
  • Jump Soft
  • Fun Logic
  • Game Nation
  • Devomatic
  • Software Bros
  • Tech Dwarf
  • Devscape
  • Evil Soft
  • Digital Ghost
  • Cyber Core
  • Game Zombie
  • Soft Hunter
  • Fun Revolution
  • Sonic Software
  • Dev Byte
  • Soft Squad
  • Game Gorilla
  • Cyber Sky
  • Loop Software

Jak podobają Ci się te nazwy? Jeśli masz ochotę wykorzystać którąś z nich, proszę bardzo – tylko najpierw sprawdź, czy nie jest już zajęta!

Możliwe też, że któraś z powyższych propozycji zainspiruje Cię do stworzenia własnej wariacji albo do samodzielnego skorzystania z generatora nazw dla firm produkujących gry komputerowe – do czego i my Cię zachęcamy!

Jak wykorzystać generator nazw dla firmy produkującej gry komputerowe?

Znasz się doskonale na programowaniu i prowadzeniu biznesu, ale kreatywność w dziedzinie językowej nie należy do Twoich najmocniejszych stron? Nie przejmuj się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy generator nazw dla firm produkujących gry komputerowe, abyś nie musiał wymyślać hasła od zera.

Wystarczy, że wpiszesz kilka kluczowych słów, z którymi chciałbyś, aby kojarzony był Twój biznes w branży gier, a nasz unikalny engine podsunie Ci dziesiątki propozycji, z których będziesz mógł wybrać „tę jedyną”.

Jakie słowa najlepiej wpisać w polu tekstowym generatora? Branża gier wideo najchętniej posługuje się w nazwach językiem angielskim i wykorzystuje słownictwo związane z technologią, ale też rozrywką. Spróbuj więc zacząć od takich słów, jak: technology (lub tech), development (lub dev), software (lub soft), computer, cyber, digital, video, game, fun, arcade, entertainment itp.

Oczywiście, powyższe propozycje słów kluczowych to jedne z najbardziej stereotypowych, by nie rzec sztampowych określeń, jakie mogą znaleźć się w nazwie wydawcy gier wideo. Dlatego warto też szukać słów mniej powszechnych lub zupełnie niezwiązanych z przemysłem gier komputerowych, które mogą stanowić ciekawy kontrast lub dawać intrygujące połączenia.

Przykładami takich słów mogą być przymiotniki lub czasowniki wprowadzające trochę energii i życia do nazwy firmy. Mamy tu na myśli takie anglojęzyczne słowa, jak: dynamic, active, explosive, jump, win, fly itp. Znakomity rezultat może dać sięgnięcie do słownictwa z zupełnie innej bajki, np. świata natury, nazw geograficznych czy terminów astronomicznych.

Nie polecamy tworzenia nazw za pomocą generatora z użyciem polskich zwrotów, ponieważ rzadko uda się w ten sposób uzyskać dobrze brzmiące połączenia słów, choć nie jest to niemożliwe. Możemy nieraz otrzymać niespodziewane, interesujące rezultaty. Jednym z popularnych sposobów na nazwanie firmy jest oparcie jej na nazwisku założyciela – spróbuj!

Jeśli za pierwszym czy drugim użyciem generatora nie znajdziesz w wynikach takiej nazwy, która od chwyci Cię za serce, nie zniechęcaj się, tylko:

  • Przejrzyj kolejne strony z wynikami wygenerowanych nazw (będzie ich naprawdę sporo!).
  • Spróbuj wpisać inną kombinację słów kluczowych w pole tekstowe generatora.
  • Potraktuj wyniki dostarczone przez generator jako inspirację do własnych pomysłów lub punkt wyjścia do samodzielnej modyfikacji.
  • Przede wszystkim nie bój się eksperymentować i baw się dobrze!


Powyżej znajdziesz przykłady nazw, jakie my uzyskaliśmy dzięki generatorowi i które uznaliśmy za najciekawsze propozycje spośród otrzymanych wyników.

Najwięksi polscy producenci gier komputerowych

W każdej dziedzinie warto podpatrywać i wzorować się na najlepszych – także przy szukaniu nazwy dla swojej firmy tworzącej gry komputerowe. Sprawdźmy więc, jacy są najlepsi polscy wydawcy gier wideo i jakie nazwy wybrali dla swoich biznesów.

CD Projekt RED

To bez wątpienia lider polskiego rynku gier, który za sprawą niezwykle udanej serii „Wiedźmin” przebojem wszedł na światowe salony. CD Projekt RED to oddział firmy CD Projekt, której nazwa powstała jako połączenie anglojęzycznego określenia płyty kompaktowej i polskiego słowa „projekt”. Proste i skuteczne!

Techland

Oto kolejna polska firma z branży gamedev, rozpoznawalna na rynku międzynarodowym, a to dzięki takim tytułom, jak „Call of Juarez”, „Dead Island” czy „Dying Light”. Sama nazwa firmy to dwuczłonowy zlepek angielskich słów „tech” (czyli skrótu od technology) oraz „land” (oznaczającego ziemię albo krainę).

11 Bit Studios

Najbardziej znane produkcje 11 Bit Studios to „Anomaly Warzone Earth” (oraz kolejne z serii „Anomaly”), „This War of Mine” i „Frostpunk”, które zdobyły miliony graczy na całym świecie. W nazwie użyto liczby 11 oraz angielskiego określenia bitów (miary cyfrowych danych) i studia.

PlayWay

Firma tworząca i wydająca popularne, średniobudżetowe gry na różne platformy. Wśród nich wymienić można między innymi serie „Car Mechanic Simulator” i podobnych tytułów, a także takie gry, jak „Urban Explorer” czy „Hard West”. Nazwę firmy tworzy połączenie angielskich słów play (zabawa, bawić się, grać) i way (droga, ścieżka, sposób).

People Can Fly

Studio mające na koncie takie tytuły, jak „Painkiller”, „Bulletstorm” czy „Gears of War”, a także zaangażowane w produkcję „Fortnite” jako część amerykańskiego giganta Epic Games. Jego nazwa w wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza „ludzie potrafią latać”, co jest bardzo interesującym i na pewno chwytliwym sposobem na nazwanie firmy.

Flying Wild Hog

Nazwa tej firmy to jeszcze ciekawsza wariacja na temat latania, bo oznacza po angielsku „latający dziki wieprz” – prawda, że zwraca uwagę? Ten producent gier wideo może poszczycić się takimi tytułami, jak „Hard Reset” czy seria „Shadow Warrior”.

Mamy nadzieję, że te kilka przykładów polskich firm, które odniosły sukces nie tylko na krajowej, ale i międzynarodowej arenie gier komputerowych, będzie dla Ciebie inspiracją i dowodem na to, jak dobrze dobrana nazwa może wpisać się w wizerunek Twojego biznesu.

To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o polskie firmy z branży gamedev – dużo więcej znajdziesz na stronie gry-online.pl.

Najbardziej znani twórcy gier wideo na świecie

W poprzedniej części artykułu spojrzeliśmy na kilku najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny gier komputerowych. A jak nazywają się najwięksi gracze branży gamedev na świecie?

Electronic Arts

Czy może być bardziej sugestywna nazwa dla studia deweloperskiego niż Electronic Arts (ang. elektroniczna sztuka)? EA to ikona w świecie gier komputerowych z setkami tytułów, spośród których wystarczy wymienić chociażby „Need For Speed”, „Command & Conquer” czy cyklicznie odświeżane serie FIFA, NBA i NHL od EA Sports.

Ubisoft

Francuska firma, dzięki której powstały między innymi takie gry, jak „Assassin’s Creed”, „Far Cry” oraz „Prince of Persia”, a także seria „Tom Clancy’s”. Jej nazwa do 2003 roku była dwuczłonowa i występowała jako Ubi Soft – od ubiquitous (ang. wszechobecny) i software (ang. oprogramowanie) – z dopiskiem Entertainment (rozrywka).

Nintendo

Japoński gigant i żywa legenda gamedevu, przy której wystarczy wymienić tylko jedno słowo: „Mario” – i wszystko staje się jasne. Oprócz samych gier firma produkuje także własne konsole. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego i ma kilka możliwych interpretacji, z których żadna nie została jednak oficjalnie potwierdzona.

Activision Blizzard

„Diablo”, „Warcraft” i „Starcraft” – ten spektakularny hattrick był udziałem firmy Blizzard Entertainment jeszcze przed jej połączeniem z Activision, twórcami serii „Call of Duty”, „Guitar Hero” czy „Tony Hawk”. Jeśli chodzi o nazwy obu podmiotów, to słowo blizzard oznacza zawieruchę, entertainment to rozrywka, a Activision to połączenie słów active (aktywny) i vision (wizja).

Rockstar Games

Z taką nazwą nic dziwnego, że twórcy firmy czują się jak gwiazdy rocka – i mają do tego pełne prawo, bo to oni stoją między innymi za megahitem „Grand Theft Auto” w jego licznych odsłonach.

Epic Games

Kolejny przykład na to, jak nazwa (w tym wypadku „epickie gry”) idealnie podkreśla charakter firmy i jej dorobek, w którym znajdziemy „Fortnite”, „Gears Of War” oraz „Unreal”, z którego zaczerpnięty Unreal Engine napędza dziś setki innych gier – także innych deweloperów.

Valve

Twórcy takich tytułów, jak „Half-Life” i „Counter-Strike” oraz sklepu gamingowego to ciekawy dowód na to, że nazwa firmy tworzącej gry komputerowe (tutaj tłumaczona jako „zawór”) wcale nie musi mieć nic wspólnego z tematyką branżową!

Naughty Dog

Firma produkująca gry na wyłączność dla Sony PlayStation, słynąca z serii „Uncharted” czy „The Last of Us”. Jej nazwę przetłumaczyć można z angielskiego jako „niegrzeczny pies”, co jest kolejnym wyjątkiem od reguły.

Więcej światowych firm robiących gry komputerowe oraz inspirujących nazw znajdziecie na stronie gry-online.

Co powinna zawierać nazwa firmy z branży gamedev?

Wybór dobrej nazwy dla przedsiębiorstwa to może nie główny, ale jeden z najważniejszych elementów składowych mogących wpłynąć na sukces firmy. Jak powinna więc wyglądać i co powinna zawierać dobra nazwa dla firmy robiącej gry komputerowe?

Jak pokazują badania rynku, nie ma jednej obowiązującej reguły na nazwanie firmy w branży gier komputerowych, ale możemy z całą pewnością wyłonić kilka przeważających tendencji.

Przede wszystkim dominującym językiem w nazewnictwie studiów deweloperskich jest język angielski – i choć zdarzają się wyjątki, to wybór tego języka na przewodnie hasło wydaje się najlepszy.

Najczęściej stosowanymi słowami w nazwach firm tworzących gry wideo są określenia związane z branżą elektroniczną, komputerową i rozrywkową. Weźmy za przykład takie firmy, jak Electronic Arts, Codemasters, Epic Games. Często nazwy firm są łączone z kilku słów (lub ich skrótów), jak w przypadku Ubisoft, Techland czy PlayWay.

Zdarzają się jednak przypadki, że nazwa firmy nie wskazuje jednoznacznie na jej działalność, bo żaden z jej elementów nie ma nic wspólnego z branżą gier, np. Squid In A Box, Naughty Dog, Flying Wild Hog (przy okazji warto tu zauważyć skłonność do sięgania po nazwy zwierząt!).

Złotym środkiem pomiędzy tymi dwoma ekstremami wydaje się połączenie dwóch słów, z których jedno jest związane bezpośrednio z branżą, a drugie – niekoniecznie. Przykładów na rynku, takich jak Avalanche Studios, Blizzard Entertainment, Guerilla Games czy Valve Software można by mnożyć dziesiątki.

Czasami w nazwach firm tworzących gry komputerowe pojawiają się akronimy, czyli skróty utworzone z pierwszych liter kilku słów, jak np. GSC Game World czy DMA Design, a często są to po prostu inicjały twórców, np. MS Games (Mateusz Stabryła) albo Konami, które powstało od pierwszych dwóch liter z nazwisk trzech założycieli (Kagemasa Kozuki, Yoshinobu Nakama oraz Tatsuo Miyasako).

Tutaj dochodzimy do kolorytu lokalnego jako wyjątku od anglojęzycznej reguły. Dobrym przykładem będą chociażby firmy Nintendo czy Bandai, których nazwy powstały na bazie rodzimego języka japońskiego.

Wykorzystanie polszczyzny w nazewnictwie studiów deweloperskich należy do rzadkości, a nawet wtedy często łączone są one z branżowymi słowami angielskimi (Rebelia Games, Silesia Games) albo w swoisty sposób modyfikowane (Varsav Game Studios, MuHa Games).
Jak widać, możliwości na nazwanie firmy tworzącej gry komputerowe jest bardzo dużo i trudno przedstawić skuteczną w 100% receptę na sukces, ale mamy nadzieję, że przytoczone przez nas przykłady i popularne trendy pomogą Ci w wyborze odpowiedniej nazwy dla Twojego biznesu.

A jeśli mimo to nie wiesz, gdzie zacząć, polecamy nasz generator nazw dla firmy produkującej gry komputerowe, który błyskawicznie zaproponuje setki kombinacji słów z wykorzystaniem podanych przez Ciebie fraz kluczowych. To bardzo prosty i szybki sposób na znalezienie idealnej nazwy lub punktu wyjścia dla własnych poszukiwań i modyfikacji.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Branża gamedev to jeden z najbardziej dochodowych segmentów rynku technologicznego i rozrywkowego na świecie, a firmy polskie mają w niej całkiem niemały udział.

Nazwy takie jak CD Projekt RED, Techland czy People Can Fly to najgłośniejsze przykłady uznania polskich deweloperów na arenie międzynarodowej, ale również wielu mniejszych, rodzimych producentów gier wideo odnosi swoje sukcesy, sprzedając swoje produkcje milionom klientów na całym świecie.

Czy wciąż warto próbować swoich sił na tym zatłoczonym rynku? Zdecydowanie tak!

Unikalna nazwa firmy powinna być jednocześnie łatwo przyswajalna i prosta do zapamiętania, a z drugiej strony chwytliwa, oryginalna i niepowtarzalna – a przede wszystkim niezarejestrowana wcześniej przez inne przedsiębiorstwo.

Kreatywna i inspirująca nazwa to znakomita wizytówka firmy, szczególnie w takiej branży jak rynek gier komputerowych. Dzięki atrakcyjnemu, pomysłowemu i zwracającemu uwagę tytułowi przedsiębiorstwo ma szansę wyróżnić się na tle konkurencji i utrwalić w pamięci klientów.

Skąd wziąć idealną nazwę? Sposobów jest sporo, a jednym z nich może być skorzystanie z generatora, który przedstawi szereg propozycji unikalnych fraz do wyboru.

Autor

Metodologia

Jakie kroki podejmujemy, aby wspierać firmy?

  • Kto?
    Mamy zespół doświadczonych autorów:
    Nasz zespół wyspecjalizowanych autorów jest po to, by dzielić się swoją wiedzą i pomagać firmom każdej wielkości podczas rozpoczynania działalności.
  • Dlaczego?
    Oferujemy wartościowe treści:
    Oferujemy więcej niż tylko narzędzie do generowania nazw firm. Nasz zespół ekspertów ma pasję i wiedzę, które wykorzystuje do tworzenia poradników, wiadomości, blogów i filmów mających na celu wsparcie Cię podczas rozpoczynania nowej działalności.
  • W jaki sposób?
    Dzięki dokładnym informacjom:
    Nasz zespół redakcyjny sprawdza każdą informację i wykorzystuje przodujące w branży metody obserwacji, by dostarczać istotne, aktualne statystyki i zalecenia. Nasz wewnętrzny zespół nigdy nie chodzi na skróty podczas pisania tekstów i nie wyręcza się narzędziami AI.
Dowiedz się więcej o naszych wytycznych redakcyjnych.
We use cookies to offer you our service. By using this site, you agree to our: Zobacz politykę cookies